Dla wielu osób zdrowie będzie mocno subiektywnym odczuciem. Przez długie lata pojęcie zdrowia pojmowano przede wszystkim jako brak choroby, to znaczy brakiem jakichkolwiek dysfunkcji narządów czy organów. W ostatnich latach takie pojęcie zdrowia zostało poddane wielu dyskusjom, bo dlaczego zdrowie miało być jedynie stanem przeciwnym chorobie? Czy osobę, która nie posiada np. niewydolności serca czy złamanej ręki można nazwać osobą zdrową? Okazuje się, że choroba, to nie tylko pewien stan upośledzenia fizycznego, ale wiele stanów, kiedy w ogóle nie jesteśmy nawet świadomi, przez nieodczuwanie dolegliwości. Takie stany mogą być jedynie wykrywane dzięki specjalistycznym i nie używanym na co dzień w życiu człowieka badaniom i testom laboratoryjnym. Istnieje pytanie, czy zdrowie powinno się pojmować w kryteriach ściśle medycznych, czy może jednak w kontekście subiektywnych odczuć jednostki? Przełomem w pojmowaniu definicji zdrowia były poglądy amerykańskiego teoretyka Talcott Parsonsa, który stwierdził, że chorobą jest stan, w którym jednostka pozbawiona jest możliwości pełnienia codziennych ról społecznych, i przeciwnie – zdrowie to stan, w którym człowiek ma możliwość pełnienia i bycia aktywnym na różnych płaszczyznach życia.

Swoje trzy grosze dodała również w 1946 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) definiując zdrowie jako: „nie tylko brak choroby lub niedomagania, ale również stanem zupełnej pomyślności fizycznej, psychicznej i społecznej”. Zatem pojęcie zdrowia jednostki należy pojmować jako normalne funkcjonowanie organizmu, jego organów i narządów, adaptację w zmieniającym się środowisku, pewien potencjał fizyczny i psychiczny, który daje możliwość rozwijania aktywności.

Trzeba pamiętać, że pojęcia zdrowia i choroby jest bardzo złożone, wielowymiarowe i mało sprecyzowane.

Przedwczesny wytrysk moze byc wyleczony – chce abys z tego artykulu zapamietal przede wszystkim wlasnie to zdanie: mozesz byc wyleczony i zapomniec juz raz na zawsze o tym problemie. Wystarczy, ze dowiesz sie jak i podejmiesz dzialanie, aby to „jak” wprowadzic w zycie.

Przede wszystkim – nie wstydz sie. Nie ma tez czym sie zamartwiac: u 75% mezczyzn, przedwczesny wytrysk mozna wyleczyc w przeciagu 15 tygodni. To chyba nie jest az tak strasznie dlugi okres – w koncu polepszysz zdecydowanie jakosc swoich kontaktów seksualnych. Gra jest zatem warta swieczki.

W rzeczywistosci: leczenie przedwczesnego wytrysku jest obecnie tak skuteczne, ze kazda para, która staje przed problemem niewystarczajacej kontroli wytrysku, z rzadkimi wyjatkami, bedzie sie cieszyc o wiele bardziej satysfakcjonujacym zyciem seksualnym w ciagu zaledwie kilku miesiecy.

Bardzo dlugo zajelo naukowcom wymyslenie dobrej metody na leczenie przedwczesnego wytrysku. Przyczyna tego problemu nie byla calkowicie zrozumiala i nikt nie wiedzial jak pomóc mezczyznom, którzy zmagali sie z tym problemem.

Przez lata, lekarze zalecali kremy znieczulajace, które tak naprawde nie dzialaly. Te miejscowe srodki sa zazwyczaj bezpieczne tak dlugo, jak pacjent nie ma alergii na lidokaine lub podobne substancje obecne w kremie. Niestety taki krem bardzo czesto sprawial, ze mezczyzna czul spory dyskomfort, a stosunek seksualny juz go tak nie cieszyl.

Obecnie coraz wieksza ilosc naukowców sklania sie ku ziololecznictwu. Kolejne badania potwierdzaja duza skutecznosc poszczególnych ziól w leczeniu przedwczesnego wytrysku. Srednio – pozbycie sie tego problemu zajmuje ok. 15 tygodni. To nic w porównaniu z tym, ze jeszcze niedawno twierdzono, ze nie mozna wyleczyc raz na zawsze problemu przedwczesnego wytrysku i mozliwe sa jedynie dorazne srodki.

Dziś źródłem fantazji stał się Internet. Nie dlatego, że coraz więcej książek przyjmuje postać elektroniczną, ale dlatego że odkryliśmy randki w Internecie. Sieć WWW stworzyła przed ludźmi utopijną krainę, gdzie można bez osądów być zupełnie sobą lub udawać kogoś totalnie innego. W kontaktach internetowych każdy chwyt jest dozwolony. Kiedy zaś chodzi o kontakty damsko-męskie, wszystko wydaje się łatwiejsze, piękniejsze i filmowe. Człowiek potrafi przenieść swoje życie w cyber rzeczywistość i to nawet bez mrugnięcia okiem. Dawniej ucieczka od codzienności ograniczała się do zagłębienia w świat fantazji, wyobraźni poprzez marzenia lub czytanie książek.

Kto lubi randki w Internecie?

Dla osoby, która nigdy nie poddała się urokowi cyber rozmowy, zachowania ludzi uzależnionych wręcz od kontaktu tego typu mogą budzić odrazę. Natomiast każdy, kto choć raz spróbował randki w Internecie, z rozrzewnieniem wspomina chwile spędzone przed monitorem podczas rozmowy. Ta świadomość, jak głupio musi się wyglądać, gdy człowiek uśmiecha się do monitora, jak zagryza wargę (lub obgryza paznokcie) w oczekiwaniu na odpowiedź drugiej strony i te motyle w brzuchu, gdy czyta się w kółko i wciąż cudowne słowa wyświetlone przed chwilą na ekranie własnego monitora – wszystkie te elementy nieznane osobom żyjącym tylko w realnym świecie składają się na niesamowitość zjawiska, jakim są rozmowy przez Internet z osobą, do której zaczynamy coś czuć. Niestety jest to jednak zarezerwowane tylko dla tych, którzy posiedli umiejętność wyrażania swych odczuć na piśmie.

Błonnik jest mieszaniną substancji pochodzenia roślinnego, o charakterze polisacharydowym (celuloza, hemicelulozy, pektyny, gumy, śluzy), jak i niepolisacharydowym (ligniny). Reguluje on poprawne funkcjonowanie przewodu pokarmowego, mimo tego, że nie ulega trawieniu ani wchłanianiu. Wykazuje on zdolność do pęcznienia pod wpływem wody. Dzięki temu, dostając się do żołądka wypełnia go, przez co czujemy się syci, pomimo tego że nie pochłonęliśmy dużych ilości kalorii ! To jednak nie wszystko. Błonnik ma zdolność do wiązania cholesterolu co prowadzi do obniżenia jego poziomu we krwi, a tym samym zmniejszenia ryzyko występowania niektórych chorób, takich jak miażdżyca. Kolejną cechą błonnika jest ograniczanie wchłaniania substancji toksycznych (głównie metali ciężkich), dostających się do naszego organizmu z pożywieniem. Poprawia on również perystaltykę jelit, czyli przyśpiesza przesuwanie się pożywienia w przewodzie pokarmowym. Ta funkcja zmniejsza prawdopodobieństwo gnicia resztek pokarmowych w organizmie.

Niedobór błonnika w diecie może niekorzystnie odbić się na naszym zdrowiu. Najlżejszym skutkiem jego niedoboru są zaparcia oraz obniżona przemiana materii. Zwiększa się również ryzyko otyłości, miażdżycy, kamicy wątrobowej czy uchyłkowatości jelita. Niedostateczne spożycie błonnika może spowodować wytworzenie się polipów, a nawet nowotworu jelita grubego.

Z błonnikiem nie można oczywiście przesadzać. Nadmierne spożycie powodować może silne bóle brzucha, wzdęcia oraz nadmierną produkcję gazów w organizmie. Błonnik utrudnia także wchłanianie niektórych składników odżywczych, dlatego przy spożywaniu jego dużych ilości, warto suplementować się dodatkowo minerałami, takimi jak: magnez, wapń, cynk oraz żelazo.

Do najlepszych źródeł błonnika należą:

- kasze, otręby zbożowe, ryż niełuskany, płatki owsiane,

- pieczywo razowe, pełnoziarniste, żytnie,

- owoce: śliwki, jabłka, gruszki, brzoskwinie,

- warzywa: marchew, brokuły, brukselka,

- rośliny strączkowe: fasola oraz soja,

- bulwy: cebula, słodkie ziemniaki.

Kaszel u dziecka zazwyczaj przebiega z bardzo pospolitymi infekcjami. Zawsze wzbudza niepokój u rodziców. Z pewnością warto wiedzieć o czym może świadczyć pojawienie się kaszlu. Jeżeli kaszel, który męczy nasze dziecko ma charakter suchy, a po upływie około dwóch tygodni zmienia się w napadowy i męczący a dodatkowo dziecka ma oddech świszczący z pewnością musimy liczyć się z tym, że dziecko dopadł koklusz. W takim wypadku zawsze trzeba udać się do lekarza, który zapisze antybiotyk. Zawsze należy stosować się do kuracji, którą zapisał lekarz. Trzeba bowiem pamiętać, że jeżeli koklusz nie będzie leczony to może doprowadzić do rozwinięcia się zapalenia płuc, a nawet do powstania zaburzeń ze strony układu nerwowego. Jeżeli kaszel, który męczy nasze dziecko jest suchy, a dodatkowo pojawia się ból w gardle, który powoduje kłopoty z oddychaniem z całą pewnością musimy liczyć się z tym, że nasze dziecko padło ofiarą zapalenia gardła. W takim wypadku również należy udać się do lekarza, gdyż zapalenie gardła może wymagać również podania antybiotyków. Z pewnością bardzo ważne jest również podawanie leków, które złagodzą dolegliwości bólowe. Jeżeli kaszel przypomina nam szczekanie psa, jest suchy, a dodatkowo dziecka ma chrypkę lub nie może mówić najprawdopodobniej ma zapalenie krtani. W takim wypadku również nie unikniemy wizyty u lekarza. Trzeba pamiętać, że zapalenie krtani zawsze stwarza ryzyko powstania bardzo silnych problemów z oddychaniem.